7 правил проведення каналізації у будинку

Каналізація – це важлива інженерна система будинку, яка покликана видаляти продукти життєдіяльності людини, з метою їх подальшого очищення та зливу води у водойму.

Каналізація у приватному будинку відрізняється від каналізації у багатоповерхових будинках своєю складністю. В даному випадку вам доведеться продумати забір води, схему самої каналізації та систему видалення відпрацьованої води. Ми пропонуємо вам розглянути 7 правил, які полегшать вам це непосильне завдання.

7 правил проведення каналізації в будинку

Каналізація в будинку та її секрети

  • При розведенні системи насамперед монтується внутрішня каналізація.

Спочатку встановлюється вертикальний стояк, а вже до нього підключаються труби від усіх санприладів.

  • Прокладка мереж.

Для прокладання мережі каналізації найкраще використовувати чавунні, азбоцементні або пластикові труби.

  • Етап будівництва.

На етапі будівництва має бути ретельно продумана зливова каналізація. Вона швидко відводить від будинку зайву воду, яка утворюється в результаті дощів та танення снігів. Лівнівка буває відкритого, змішаного та закритого типу.

  • Зовнішня каналізація довше прослужить, якщо ви оберете пластикові труби.

Вони чудово протистоять корозії, міцні, довговічні, на них не впливає блукаючий струм, і вони відмінно витримують температурні коливання.

  • Водопостачання та каналізація.

Водопостачання та каналізація будуть більш надійними, якщо укладати труби на незайманий грунт. Тобто. траншею слід рити точно за розміром, а система каналізації повинна лежати тільки на добре утрамбованому ґрунті.

  • Інколи приватна каналізація потребує прочистки.

Цю справу можна довірити професіоналам або зробити все самому. Прочищення каналізації буває механічною, термічною, хімічною та гідродинамічною.

  • Водопровід та каналізація.

Водопровід та каналізація укладається нижче рівня промерзання ґрунту. Щоправда, для каналізації це не так важливо.

Фахівці компанії Кінгдом чудово розуміються на всіх нюансах проведення каналізації.

Каналізація в приватному будинку


Для приватної малоповерхової житлової будівлі будь-якого виду каналізація облаштовується трьох типів відповідно до СНиП 2.04.03-85:

  • Однокамерна чи накопичувальна. Стоки з неї, використовуючи машину з вакуумною установкою, періодично переміщуються до спеціалізованої каналізаційної системи. Таку каналізацію рекомендують організовувати, якщо кількість стічних вод не перевищує 1м3. При цьому не допускається при розрахунку брати середньомісячну витрату. Як накопичувальний септик зазвичай використовують герметичний резервуар зі склопластику або полімерних матеріалів.
  • Двох або трикамерні септики встановлюються, якщо добовий об'єм стічних вод менше або більше 10 м3.
  • Анаеробна. У такій локальній очисній споруді очищення стоків здійснюється із застосуванням анаеробних бактерій без доступу повітря.
  • Аеробна. Така зовнішня каналізація дозволяє ефективно очищати побутові стічні води із застосуванням аеробних мікроорганізмів.


Каналізація в приватному будинку: вибираємо варіант

Прогресивні технології дають можливість організовувати сучасні мережі каналізації.

Пластикові накопичувальні септики

Така система каналізації відрізняється простою конструкцією. Це заритий у землю герметичний, виготовлений із полімерного матеріалу, з підведеними до нього каналізаційними трубами з дому. Це енергетично незалежний септик, тому що функціонує без енергоспоживання. Завдяки простоті конструкції характеризується доступною ціною.

Однак у такої каналізації є кілька суттєвих недоліків:

  • септик накопичувального типу вимагає періодичного прочищення каналізації із залученням спеціальної техніки, послуги якої коштують недешево;
  • резервуар заповнюється досить швидко особливо в період випадання рясних атмосферних опадів, оскільки, крім стічних вод з дому, в каналізаційну систему входить і зливова каналізація;
  • такі накопичувальні пластикові ємності дозволяється встановлювати на ґрунтах не всіх типів.


Як наслідок, заощадивши на облаштуванні каналізації такої конструкції, ви періодично оплачуватимете послуги асенізаторів. До того ж на ділянці має бути організований проїзд спецмашини.

Септики з ґрунтовим доочищенням

Така система зовнішньої каналізації є грамотно організованою комбінацією декількох ємностей. У цьому випадку стічні води піддаються триетапному очищенню:

  • Перша стадія. Стоки із внутрішньої каналізації будинку безпосередньо надходять у герметичну камеру. Тут здійснення природного їхнього поділу. Тверді частинки осідатимуть на дно. А в міру наповнення ємності рідина без великих фракцій через гідрозатвор, розташований у верхній частині резервуара, надходять у другу камеру. При цьому осад потрібно в міру накопичення видаляти з використанням спеціальної машини.
  • Друга стадія. У цій камері очищення стічних вод здійснюється за рахунок своєрідного бродіння, викликаного присутністю анаеробних бактерій, певну концентрацію яких необхідно підтримувати за допомогою додавання до резервуару спеціальних біоактиваторів – концентрату «сплячих» мікроорганізмів. Коли стоки піднімаються до певного рівня, вони через гідрозатвор переливаються до третьої камери.
  • Третя стадія. Тут у камері відсутнє дно. Нижня частина заповнюється сумішшю піску та щебеню різних фракцій. Такий шар призначений виконувати своєрідне природне очищення стічних вод. Адже через таку прокладку вони надходять у ґрунт.
До недоліків такої системи каналізації фахівці відносять:

  • для облаштування такої каналізаційної конструкції потрібно мати велику присадибну ділянку;
  • грунтові води повинні знаходитися на глибині понад 3 метри;
  • таке очищення характеризується низькою продуктивністю;
  • монтаж цього септика потребує великих тимчасових та фінансових витрат;
  • потрібно не рідше 1 разу на 5 років здійснювати заміну «фільтруючого» шару в третій камері.


Професійні майстри КінгДом готові організувати системи водопостачання та каналізації, підібравши оптимальний варіант з урахуванням технічних особливостей вашої присадибної ділянки.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)