Вибираємо дренажну систему

Дренаж – це система, яка покликана відводити зайву воду із ґрунту. Даний пристрій значно продовжує термін експлуатації житлового будинку, запобігає підмиванню фундаменту, підтопленню підвальних приміщень. Дренаж є профілактикою появи вогкості в самому будинку.

Вибираємо дренажну систему

Дренажна система для приватного будинку представлена ​​двома типами:

  •  Довершений тип.

Низ дрена має водотривкий шар, волога стікається з боків та зверху.

  • Недосконалий тип.

Волога надходить у дрену з 4-х сторін. Такий дренаж потребує обсипання з усіх боків: з боків, знизу та зверху.

Дренажна система для котеджу поділяється за формою, специфікою призначення та за принципом пристрою.

Виділяють 3 категорії дренажних систем:

  • Пристенні;
  • Кільцеві;
  • Пластові.

Пластовий дренаж

Цей дренаж встановлюється під будинком і використовується для запобігання затопленню підвалів та підземних поверхів. Пластовий дренаж може бути як основним видом захисту від вологи, так і таким, що поєднується з іншими типами.

Пристенний дренаж

Дана дренажна система найчастіше використовується на суглинистих та глинистих ґрунтах. Технологія проста: вздовж стін по периметру будинку закладається дренаж. На кутах будівлі монтуються оглядові колодязі. Глибина канави регулюється рівнем фундаменту чи «підошви» будівлі. Такий дренаж чудово справляється з природними опадами: дощем та снігом. У боротьбі з ґрунтовими водами він малоефективний.

Кільцевий дренаж

Використовується цей тип дренажу на піщаних водоносних ґрунтах. Якщо грунтові води яскраво виражені і мають чіткий напрямок, то кільцевий дренаж, як щит, здатний захистити будинок. Глибина кільцевого дренажу досить велика - нижче рівня підлоги в підвалі. Також важлива відстань дренажної системи від стін будівель. Воно має бути не менше 8 метрів, щоб не розмити основу будинку.

Дренажна система для приватного будинку

Плануючи зведення власної малоповерхової житлової будівлі різної конструкції, потрібно передбачити облаштування дренажної системи. Вона дозволить виключити підмокання цокольного поверху, гарантуючи надійність параметрів міцності будівлі протягом більше 100 років.

Коли потрібна дренажна система для приватного будинку або котеджу

Дренаж потрібно організувати на присадибній ділянці, якщо:

  • грунтові води проходять близько від поверхні;
  • у ґрунті високий вміст глини – навіть після невеликого дощу по всій території довго стоятимуть калюжі;
  • ідеально рівний рельєф, внаслідок чого атмосферним опадам, що випали, практично не буде можливості куди-небудь стікати;
  • розташований внизу схилу – під час сильних дощів або танення снігового покриву відбудеться моментальне затоплення не лише цокольного, а й першого поверху.


Вибираємо дренажну систему

Дренаж для приватної малоповерхової житлової будівлі можна робити:

  • поверхневий;
  • глибинної.


Види відкритої (поверхневої) дренажної системи:

  • Точкова. Це своєрідні точки локального збирання атмосферних опадів. Як водозбірники використовують, зливові заслінки, відстійники під зливними водовідведеннями, дощоприймачі. Локальні збірки води стануть незамінними складовими системи лінійного дренажу в місцях, які потребують ефективного та оперативного відведення атмосферних опадів із ділянки. З водозбірників вода через підземні труби надходить у колодязі зливової каналізації. Для ефективного функціонування точок збирання опадів потрібно періодично очищати їх від різноманітного сміття.
  • Лінійна. Це дренажна система для котеджу або будинку, зібрана з пластикових лотків з декоративними ґратами. З їхньою допомогою ефективно видаляють атмосферні опади по всій ділянці. Лоточну конструкцію мають уздовж стін будівель або по всій присадибній території.


Види глибинного дренажу

  • Трубний. Створюється за рахунок прокладки у землі з певним нахилом дренов – труб із перфорацією. Вони дозволяють збирати опади, що випали, через отвори і відводити в дренажний тунель, накопичувальний колодязь, зливову каналізацію.
  • Пластовий. Найпоширеніший вид глибинної дренажної системи для дому. Її закладають навколо основи будівлі. Фільтрація атмосферних опадів здійснюється за допомогою щебеневої подушки.


Як правильно зробити дренаж

Щоб дренажна система дозволяла досягати максимального ефекту, фахівці рекомендують дотримуватись кількох елементарних порад:

  • Допомога визначитися з доцільністю облаштування дренажу може допомогти просте тестування ґрунту на ділянці. Вирийте яму завглибшки близько 0,5 м. Заповніть її водою. Якщо через добу вона стане порожньою, то займатися дренажною системою немає необхідності. В іншому випадку неодмінно потрібно займатися організацією відведення води із присадибної території.
  • Потрібно правильно розрахувати навантаження на дренажну систему. Якщо на ділянці ґрунту не дуже щільна і обсяг опадів, що випадають, не дуже великий, то достатньо змонтувати побутовий дренаж із застосуванням пластикових лотків і решіток, полімерних дренів. В іншій ситуації потрібно прокладати залізобетонні жолоби, канали.
  • Використовувати лише якісні матеріали. На ефективність функціонування дренажної системи для дому безпосередньо впливає якість виконання процесу її облаштування та застосовуваних матеріалів. До того ж, фахівці не рекомендують займатися цією процедурою самостійно. Багато хто вважає, що це дасть змогу заощадити сімейний бюджет. Однак ні своєчасне та ні ефективне видалення атмосферних опадів із присадибної території може призвести до значних витрат через певний термін. Адже така ситуація спровокує появу великої кількості вологи на цокольному поверсі. А наслідки цього можуть бути досить плачевними.


Для організації дренажної системи для будинку або котеджу рекомендуємо звернутися до компанії КінгДом. Наші фахівці допоможуть не тільки підібрати оптимальний варіант облаштування дренажу з урахуванням геологічних тонкощів вашої ділянки, але з високим професіоналізмом виконають його монтаж.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)